Közvetlen riválisunkkal a Vady Mosonszolnok együttesével találkoztunk a női kézilabda NB II 11. fordulójában.

Egerszegi KK-Vady Mosonszolnok 31-23 (13-14)
Zalaegerszeg, 50 néző, Jv: Antal, Antalné

EKK: Tállai- Pem 7, Hári 1, Balogh-, Borbély 8, Szabó 5, Csata 6, csere: Becze-Jáger-, Bogár-, Újhelyi-, Marton-, Major-, Gotthárd 4, edző: Csatáné Balogh Beatrix

Kapkodva és ponttalanul kezdtünk, amit a vendégek kihasználtak és 10 perc után 7-2-re vezettek. Védekezést váltottunk és a támadásban is pontosabbak lettek a lányok. A félidő hajrájára ledolgozták hátrányukat és mindössze egy gól maradt a csapatok között a vendégek javára (13-14).

A második félidőt határozottabb játékkal kezdtük és tíz perc elteltével 17-17-et mutatott az eredményező.  A folytatásban nagyobb sebességre kapcsolt csapatunk és sorozatban hét gólt szerezve eldöntöttük a találkozó sorsát. A hajrában magabiztos játékkal, fontos győzelmet szereztünk

Csatáné Balogh Beatrix:- Nagyon szerettünk volna nyerni! Ennek tudható be a mérkőzés elején látható kapkodás, pontatlanság! A védekezés megnyitása után, sikerült labdákat szereznünk és gyors gólokat lőttünk és felzárkóztunk ellenfelükhöz. A második félidő közepétől pedig már nem volt kérdés a mérkőzés végkimenetele. Igazi csapatmunka volt ez a győzelem, melyben oroszlánrész vállalt a kapuban Tállai Emese.  Örülök, hogy győzelemmel tudtuk zárni az őszi szakaszt!