Az NB II harmadik fordulójában a Büki TK csapatát fogadtuk. szerettünk volna jó meccset játszani a papíron erősebb vasiakkal, ami némi hullámvölgyet leszámítva sikerült is.

Egerszegi KK- Büki TK 25-28 (14-16)
Zalaegerszeg, 80 néző, Jv: Gácsig D., Szecsődi D.

Egerszegi KK: Tállai- Balogh 1, Hári-, Csata 7, Szalai 2, Borbély 12, Marton, csere: Becze- Csatáné 2, Újhelyi-, Major -, Gotthárd-, Pem 1. edző: Csatáné Balogh Beatrix

Büki TK: Büki - Szuhogyi 7, Szabó 1, Guttyán 11, Szabó 1, Cseledi 3, Baranyai 2. Cserék: Gősi Luca-, Megyeri-, Schuszter 3, Kelemen-, Marton-, Gombás-, Kovács-, Tóth-. edző: Bölöni Roland

Kiállítás 3/1. 7 méteres: 3/1 ill. 10/3

A mérkőzés elején klubunk két legendája Utasi Ágota és Major Andrea köszöntötték születésnapja alkalmából Becze Tündét, csapatunk kapusát.

Borbély Lili kezdte meg a gólgyártást egy szép átlövéssel. Gyorsan jött a válasz a vendégektől és a 3. percbe már náluk volt az előny (1-2). Tállai büntetőt védett, de a kipattanóból már nem hibázott a vasiak legjobbja Guttyán. Csata Panna szép akciógóllal szépített, de újabb két gyors gólt kaptunk válaszul (2-5). A folyatásban két ziccerünk is kimaradt, míg a másik oldalon betörésből és büntetőből is eredményes volt a Bük (3-7). sikerült szorítanunk a védekezésen és a gólok is jöttek sorban. Főleg átlövésből voltunk eredményesek. Szalai bevetődve szerzett gólt, majd Borbély és Csata góljaival a 14. percbe kiegyenlítettünk (9-9). Gyorsan visszavette a vezetést a vendégcsapat, de tényleg csak egy pillanatra, mert Balogh Vanda beállós góljával és Csata Panna indulásból szerzett góljával átvettük a vezetést (11-10). A félidő vége igazi hullámvasút volt mindkét csapatnak. Előbb két góllal elhúztak a vendégek, amit Borbély és Csata góljaival kiegyenlítettink. Az utolsó pillanatok a vasiaké voltak és kétgólos előnnyel mehettek szünetre (14-16).

A második félidőben nagyon beragadtunk. Kísértetiesen hasonlított a Sárvár elleni első félidőnkre ez az időszak. Tállai Emese hiába védett jól, sajnos a támadásink rendre gól nélkül fékeződtek be. Ziccereket hibáztunk szélről és középről, még büntetődobásból sem sikerült gólt szereznünk. A vendégek köszönték szépen és hétgólosra növelték előnyüket. a 14. percben Borbély törte meg a gólcsendünket (15-21). Nagyon kellet ez a találat, mert fokozatsan újra ritmusba kerültünk. Borbély és Csata elkezdte szórni a gólokat és hosszú hajrába kezdtünk. Tállai extázisban védett, sorra hárítva a jogos és nem jogos büntetőket. A 27. percre Borbély újabb góljával kettő gólra zárkóztunk újra nyílttá téve a mérkőzést (25-27). A végén egy újabb 7 méteres (összesen 10-et kaptak a vendégek) megpecsételte a sorsunkat (25-28).

Csatáné Balogh Beatrix: - Jól kezdtük a mérkőzést és sikerült felvennünk ellenfelünk gyorsabb ritmusát. Támadásban és védekezésben is mutattunk jó dolgokat. A nagyszünet után jött egy nagy hullámvölgy és ez döntőnek bizonyult. Ezt követően sikerült felállnunk és minőségi játékkal visszajönni a meccsbe. Sajnos a hosszú hajrá már nem volt elég arra, hogy útólérjük ellenfelünket. A hajrában mutatott lendületes játékra kell építenünk a folytatásban.