Két hazai bajnoki után Ikrénybe utazott csapatunk, ahol a VKL SE Győr várt ránk. Az elmúlt két fordulóban védekezésben és támadásban is voltak előremutató dolgok, amiket csak egésszé kellett formálni, egy mérkőzésen belül. ez most sikerült.

VKL SE Győr–Egerszegi KK 19–21 (9–13)
Ikrény, NB II észak-nyugati csoport, 100 néző. JV.: Bába, Horváth P.

VKL SE Győr: Horváth V. – Bognár, Giczi 2, Németh V. 4, Varga V. 2, Kellermann R. 1, Tóth M. 6. Cs.: NAGY Á. (kapus), Várkonyi, Vas 1, Fejes, Mészáros, Beke 1, Radics, Fenesi 1, Kondor 1. Edző: Csomor Tibor.

EKK: Tállai-Balogh 2, Hári 1, Borbély 7, Csata 7, Major 2, Marton -, csere: Becze-Pem-, Bogár-, Csatáné 1, Újhelyi-, Gotthárd 1. edző: Csatáné Balogh Beatrix

A forduló előtt két győzelemmel álló hazaiak ellen remekül kezdtek a lányok. Major, majd Balogh góljaival vezettünk. Hári gólja után a 10. percre kiegyenlített a Győr (3-3). Jól védekeztünk és ez megadta a támadásaink ritmusát is. A következő tíz percben hat gólt szereztünk és csak kettőt kaptunk (5-9). Borbély és Csata hozta a gólokat és a félidő végéig sikerült megtartanunk az előnyünk (9-13).

A második félidő elejét megnyomta a Győr. Annak ellenére, hogy támadásban pontatlanabbak voltunk háromgólnál nem tudtak közelebb jönni (13-16). Az utolsó tíz percben mindent megpróbáltak a hazaiak és a 23. percre egy gólra zárkóztak (18-19). Az izgalmas végjáték három perces góltalansággal kezdődött, majd a Csata Panna gólja nyugtatta meg a csapatot. A hazaiaknak még volt egy válaszuk, de az í-re a pontot Borbély Lili gólja tette fel.

Az egész mérkőzésen és a hajrában is volt tartása a csapatnak és higgadtan tudták végig játszani az éles végjátékot a lányok!

Csatáné Balogh Beatrix:- Azt kértem a lányoktól, hogy próbáljuk azt tovább vinni, ami az előző mérkőzésen jó volt, ezzel tovább építkezni! Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, jól védekeztünk, támadásban lendületesen es eredményesen játszottunk! A második félidőben támadásban voltak pontatlan, kicsit elhamarkodott befejezések, de védekezésünk továbbra is jól működött! Tállai Emese ismét csapatunk egyik legjobb embere volt! Nagyot küzdöttünk a vígjátékban a 2 pontért es egymásért! Igazi csapatmunka volt ez a győzelem!