Nehéz meccs várt ránk a 3. fordulóban, hiszen egy stabil a mezőny első feléhez tartozó Marcali volt az ellenfelünk. Komoly lövőerőt felvonultató fiatal, de ebben a mezőnyben rutinos csapattal néztünk farkasszemet.

Egerszegi KK- Marcali VSZSE 25-33 (11-18)
Zalaegerszeg, 50 néző, Jv: Szászfai, Tasnádi

EKK: Becze- Pem 1, Csata 12, Balogh 1, Borbély 3, Jager 1, Major, csere: Bödör, Gotthárd 7, Marton, Góth, Bogár, edző: Csatáné Balogh Beatrix

7méteres: 4/3 ill. 2/0

A mérkőzést jól kezdtük, Becze Tündi jó teljesítménye védekezésünk alapja volt ebben a játékrészben. A 7. percben még 4-2-re vezettünk. innentől átvette a játék irányítását a vendégcsapat és sikerült fordítaniuk is (4-6). Támadásban a helyzeteink ismét megvoltak, a helyzetkihasználásban azonban újra voltak hibák. Az első félidő végig szoros csatát hozott. Az utolsó 5 percért viszont kár, mivel védekezésben és támadásban is többet hibáztunk, így 7 góllal ellépett a Marcali.

A második félidőben fokozatosan lépett el a Marcali és a 46. percben már 10 gólra nőzz a csapatok közti különbség. Sajnos nem tudtuk felvenni a kesztyűt a jól játszó marcali csapattal így vereség lett a vége.

Csatáné Balogh Beatrix: - Egy jó csapat ellen sok hibával játszottunk. Az első félidőben még tudtuk valamelyest tartani a lépést ellenfelünkkel, a másodikban már az történt, amit a Marcali akart. Egy hét szünet után Veszprém be utazunk, remélem addig sikerül többet együtt gyakorolnunk!