A női kézilabda NB II ötödik fordulójában, felcserélve a pályaválasztói jogot, megyei rangadót vívtunk a Tungsram SE Nagykanizsa csapatával.

Tungsram SE Nagykanizsa-Egerszegi KK 25-25 (16-13)
Nagykanizsa, Tungsram SE Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, Jv: Ritter, Sörös

EKK: Becze-Kovács 2, Csata 5, Balogh, Borbély 5, Gotthárd 4, Leszkován 2, csere: Bödör, Góth, Pem 2, Marton 1, Csatáné 4, Major, edző: Csatáné Balogh Beatrix

A házigazda kezdte jobban a mérkőzést és három perc elteltével 3- 0- ra vezettek. Fokozatosan lendültek játékba a lányok és a 7. percben már csak egy gól volt a hátrányunk (6-5). Sokat hibáztunk támadásban és így nem sikerült beérnünk ellenfelünket. A mérkőzés elején megszerzett hazai előny a félidő végéig megmaradt.

A második félidőben feljavult a vendégek védekezésünk, hiszen összesen kilenc gólt kaptunk ebben a játékrészben. Sajnos a támadásainkba továbbra is sok hiba csúszott. A hazaiak végig két-három góllal vezettek. Izgalmas csatát hozott a végjáték, nagy küzdelemben sikerült felzárkózni a vendégeknek. A 21. percben még a Nagykanizsa vezetett 24-21-re és innen Balogh Beatrix és Borbély Lili góljaival sikerült az utolsó percben döntetlenre menteni a mérkőzést az és megszerezni idei első pontunkat.

Csatáné Balogh Beatrix: - Támadásban sok technikai hiba jellemezte az első játékrészt, illetve a védekezésünkben nem segítettünk egymásnak, az ellenfél lövő játékosait túl közel engedtük a kapuhoz. A második félidőben nagyot küzdöttek a lányok és ennek az eredmény a pontszerzés. Nehéz időszakban vagyunk, kevés az edzéslehetőség, továbbra is 1-2 közös edzéssel tudunk készülni a mérkőzésekre.

Folytatás szombaton a BVSC-Zugló ellen ismét idegenben.