Alsóházi rangadóval folytatódott az NB II női kézilabda bajnokság. A 6. fordulóban a szintén pont nélkül álló Komárom vendégei voltunk. A csapatból két meghatározó játékosunk is hiányzott.

Komárom VSE - Egerszegi KK 22-24 (10-13)

NB II női felnőtt Észak-nyugat

Komárom, Városi Sportcsarnok. Jv: Ihász, Szántó

EKK: Tállai - Balogh 2, Hári, Béres 12, Gotthárd 8, Jáger, Bogár, csere: Budavári, Csata 2, Pem, Marton, Blaskovics, Major. Edző: Csatáné Balogh Beatrix

Az első 10 percben felváltva szereztek gólt a csapatok, majd jobban koncentrálva 3-6-ra elhúztunk. Nem hagyta magát leszakítani a hazai csapat, de kettő gólnál közelebb nem tudtak jönni (8-10). A hajrában Gotthárd Klaudia háromszor is eredményes volt így háromgólos előnnyel várhattuk a folytatást (10-13).

A fordulás után a 40. percig tartottuk a háromgólos előnyünk (13-16). Elég volt egy kis kihagyás, hogy a hazaiak három gólt szerezve kiegyenlítettek (16-16). A folytatásban Béres És Gotthárd góljainak és a remek csapatjátéknak köszönhetően kétgólos előnyt szereztünk, ami kitartott a mérkőzés végéig (22-24).

Csatáné Balogh Beatrix:- Igazi csapatként működve végig vezetve sikerült idegenben megszereznünk az első két pontunkat!! Gratulálok a lányoknak, jó lenne, ha ez a lendület továbbvinne minket a folytatásban is.