A női NB II második fordulójában hazai közönség előtt fogadtuk a Mosonmagyaróvári KC U 22-es csapatát. Az erős ellenfél ellen a célunk az volt, hogy az előző mérkőzéshez képest előrébb lépjünk, ami sikerült is. Kis szerencsével nyerhettünk is volna!

Egerszegi KK – Mosonmagyaróvári KC U22 23-26 (12-14)
NB II Észak-nyugati csoport, 2. forduló
Zalaegerszeg, 150 néző, Jv.: Gál L., Ludvig

EKK: Tállai – Jáger 1, Hári 1, Szalay 1, Mátyás, Pem 1, Polgár. Csere: Balogh 1, Béres 6 (1), Csata 4, Balogh B. 3 (1), Marton, Major, Gotthárd 5, Mikolics, játékos-edző: Csatáné Balogh Beatrix

MKC U22: Oláh – Fehér Á. 2, Márczy 6, Szalai Zs. 7 (4), Varga V. 1, Lázár J. Domokos 7. Csere: Mészáros E., Nagy K., Horváth L. 1, Ganzorig A. 2, Fenesi. Edző: Balogh Sándor

Hétméteresek: 6/2, ill., 6/4
Kiállítások: 8 perc, ill. 16 perc

Az első percekben, mintha az öltözőben ragadtunk volna. Ellenfelünk kihasználva hibáinkat a 10. perc 1-4-re ellépett. Rendeztük a sorainkat és gyorsindításokkal öt perc alatt fordítottunk (5-4). A 20. percig felváltva vezettek a csapatok. Nem volt sok gól, viszont sok volt a pontatlan átadás. A folytatásban jött egy újabb hullámvölgy és a vendégek egy 0-5-ös sorozattal elléptek (8-13). A félidő hajrájára újra megtáltosodtak a lányok és főleg Csapa Panna indulásaiból szerzett találataival egy gólra zárkóztunk. Az egyenlítés nem sikerült, viszont egy gólt még kaptunk így hátránnyal mehettünk nagyszünetre (12-14).

A második félidő elejét is jobba kezdte a Mosonmagyaróvár. Állandósult a két-háromgólos különbség a csapatok között. A 40. percre újra egy gólra zárkóztunk (17-18) és az egyenlítésért támadhattunk, amit elhibáztunk Az ellentámadásból gólt és egy kiállítást is begyűjtöttünk (17-19). A folytatásban sem adtuk könnyen magunkat. Két gyors gól és máris ott voltunk a vendégek nyomában. Sajnos ekkor büntetőt hibáztunk, majd öt góllal elment az MKC (20-25). Kiélezett és szoros végjáték következett. Két villámgyors találattal zárkóztunk, majd egy remek betörésből szereztünk újabb gólt (23-25). A 27. percben kettős emberelőnybe kerültünk, de a gól csak nem akart összejönni. Tállai bravúrosan védte kapunkat, egészen az utolsó pillanatig, amikor ziccert hibáztunk a vendégek viszont betaláltak eldöntve ezzel a rangadóvá nőtt mérkőzést.

Minden tisztelet a lányoknak, hiszen élessé tudták tenni a mérkőzést az utolsó pillanatig. Egy kis szerencsével és koncentrációval összejöhetett volna a bravúrgyőzelem.

Csatáné Balogh Beatrix:- Ma nagyot küzdöttek a lányok! Nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei. A kezdeti gólképtelenség után magunkra találtunk, visszajöttünk a mérkőzésbe és közel tudtunk maradni ellenfelünkhöz. Végig ingadozott a játékunk, hol védekezésben, hol meg támadásban kapkodtunk és gyors gólokkal büntetet az ellenfelünk. Tisztességgel helytálltunk, és ami nagyon pozitív, hogy a fiataljaink az idősebbekkel egyre jobban megértik egymást és tudnak együtt játszani. Ezt kell továbbra is erősítenünk és ez a kohézió meghozza majd a sikereket is.