A tavaszi szezon első mérkőzésén a VKL SE Győr csapatát fogadtuk. Idegenben és hazai pályán is legyőztük a győrieket.

Egerszegi KK - VKL SE Győr 30-27 (17-11)
Női Ifjúsági III. osztály észak- nyugat, Kölcsey Gimnázium
Jv: Antal Ákos, Antalné Renner Irén

Egerszegi KK: Dobi Tímea (Domján Melinda)- Bogár 2, Horváth -, Marton M 6, Marton L.-, Csata 7, Miklós-, Budavári Cs.-, Blaskovics 4, Bíró 1, Pem 6, Major -, Gotthárd 4. edző: Csatáné Balogh Beatrix-Bíró József

VKL SE: Buzási (Surányi)- Izer 2, Hay 4, Szabó-, Pusztai 5, Kondor 5, Papp-, Simon -, Serbán -, Pintér -, Nick 7, Csarankó 4, Gecsei -, edző: Pusztai Balázs

Felváltva potyogtak a gólok és többnyire a vendégek voltak előnyben. A 13. percben volt a találkozón az első fordulat, amikor átvették fiataljaink a kezdeményezést és hat gólt szereztek sorozatban és egyet sem kaptak (13-7). Tíz perc kellett a vendégeknek az újabb gólszerzésig. A félidő hajrájában is aktívak voltak a lányok és hatgólos előnyt szereztek a folytatásra (17-11).

A második félidőben, akik kevesebbet játszottak azok is lehetőséget kaptak. A vendégek elkapták a ritmust és fokozatosan dolgozták le a hátrányukat. A hajrában vissza kellett hozni a kezdő játékosokat, hogy biztosan meglegyen a győzelem. Végül magabiztosan nyertük meg a mérkőzést és ezzel oda –vissza megvertük ellenfelünket.

Csatáné Balogh Beatrix: - Az első félidő kimondottan jól sikerült védekezésben és támadásban is és a különbség is ezt tükrözte. A második félidővel kapcsolatban van egy kis hiányérzetem, mert a megbeszéltek után nem igazán úgy sikerültek a cserejátékosok szerepeltetése, ahogy szerettem volna. Muszáj volt visszacserélnem azokat a játékosokat, akik később a felnőtt meccsen is komoly szerepet kaptak. Tanulni kel ebből is és kijavítani a hibákat, hogy azok a játékosok, akik kevesebbet töltöttek eddig a pályán, még magabiztosabbak legyenek. Örülök, hogy sikerült legyőznünk a Győrt, minden esetben jó egy Győrt legyőzni.