A Tolna KC személyében olyan ellenféllel találkoztunk a 13. fordulóban, aki ellen lehetett volna esélyünk a győzelemre, hiszen ősszel is szoros meccset játszottunk ellenük. Csata Panna sérülés miatt továbbra is hiányzott a keretből.

Egerszegi KK-Tolna KC 18-26 (9-14)
Zalaszentgrót, Városi Sportcsarnok, Zárt kapuk mögött, Jv: Gál L., Ludvig B.

EKK: Becze-Pem 5, Gotthárd 2, Balogh V., Borbély 2, Jáger 3, Major 1, csere: Domján, Góth 1, Újhelyi, Csatáné 1, Marton 3, edző: Csatáné Balogh Beatrix

Nem kezdtük jól a mérkőzést, védekezésben és támadásban sem sikerült a tervezett dolgokat megcsinálniuk a lányoknak. A vendégek hamar elhúztak három góllal, amit a félidő felénre már ötre növeltek (5-10). A hajrában is pontosabba játszott a Tolna és a nagyszünetre megőrizték kiharcolt előnyüket (9-14).

A második félidőben a játékunk kapkodó volt, hátrányban játszva egyre görcsösebbé váltak a lányok. Próbálkoztak, akartak, de nagyon sok technikai hiba csúszott a játékunkba, ami vereséghez vezetett.

Csatáné Balogh Beatrix: -Nehéz időszak ez nekünk, nem egyenlők a felkészülési feltételeink és körülményeink ellenfeleink nagy részével. Egyre jobban kiütközik az edzéshiány a lányok teljesítményében. Nagyon hiányzik Csata Panna játéka a csapatból