A 15. fordulóban a Sárvár csapatát fogadtuk. Szerettünk volna visszavágni az idegenbeli vereségért, de sajnos a támadójátékunk nem volt az igazi.

Egerszegi KK- Sárvári Kinizsi SE 19-26 (9-10)
Zalaegerszeg, NB II Észak-nyugati csoport, 100 néző, Jv: Baranyai, Csalló

Egerszegi KK: Mikolics (Tállai)- Pem 1, Hári 1, Bogár, Béres, Szalai 2, Jáger 3, csere: Csata 5, Balogh 4, Gotthard 3, Major, edző: Csatáné Balogh Beatrix

Sárvár: Jurák- Kokas 7, Doncsecs 4, Farkas 2, Soós 5, Jenőfi 4, Vajda 3, csere: Dávid, Horváth E.1, Peitsli, Jávorics, edző: Rozman Gergő

A mérkőzés első felében mindkét csapat a védekezésre koncentrált jobban. A támadásoknál a vasiak voltak valamivel pontosabbak. Az első gólunkat a 8. percben szereztük, de addig már hármat kaptunk a Sárvártól (1-3). A folytatásban is a vendégek voltak pontosabbak és a 19. percben már öt góllal vezettek (2-7). A félidő hajrájában feljavult a játékunk és a kapuban Mikolics is elkapta a ritmust és sorban hárította a ziccereket. Vezetőedzőnk megtalálta azt a formációt, ami eredményes tudott lenni. Az utolsó tíz percet 7-2-re megnyertük és egy gólra feljöttünk (9-10).

A nagyszünet után egy ideig tartott a lépést a Sárvárra, de jött egy hullámvölgy és a vendégek indításból és beállós gólokkal elhúztak, ami döntőnek bizonyult. A hajrában felgyorsítottuk a játékot és faragtunk is a hátrányunkon, de a mérkőzést már korábban elveszítettük.

Csatáné Balogh Beatrix:- A mérkőzés elején beragadtunk. Lassan támadtunk és nehezen találtuk a ritmust. A védekezésünk az jól működött és a félidő végére visszajöttünk a mérkőzésbe. A folytatásban ziccereket hibáztunk és sok volt az eladott labdánk is és ezt a Sárvár rutinosan kihasznált és megnyerte a mérkőzést. Sokkal több volt ebben a meccsben, mint amit kihoztunk belőle.