A női NB II-ben a közvetlen rivális Celldömölk csapatához látogatott csapatunk. A másodosztályú tagság megőrzéséhez fontos volt, hogy győztesen hagyják el a lányok a pályát. Megcsinálták!

Celldömölki VSE- Vulkán fürdő -Egerszegi KK 25 - 27 (11-12)

NB II női felnőtt- Észak-nyugat, Celldömölk. CVSE-Swietelsky Aréna, 100 néző, Jv: Kolarovszlki, Lábadi

Egerszegi KK: Tállai (Mikolics) - Jáger, Hári 4, Balogh 2, Csata 5, Bogár, Béres 9, csere: Pem 2, Gotthárd 4, Csatáné 1, Blaskovics, Major, Marton, edző: Csatáné Balogh Beatrix

Jól kezdtük a mérkőzést és Béres és Hári góljaival elléptünk ellenfelünktől, akik a 4. percben szerezték első góljukat (1-3). A félidő feléig jól működött a védekezésünk és támadásban is jöttek a gólok. A 20. percben még három góllal vezettünk (5-8). Ekkor egy kicsit megtorpantak a lányok és a hajrára kiegyenlített a házigazda (8-8). A végjátékban jól koncentráltunk ismét és minimális előnyel mehettünk pihenőre (11-12).

A nagyszünet után kicsit az öltözőben maradtunk és a Celldömölk átvette az irányítást és sorozatban négy gólt szerezve a vezetést is (15-12). Öt perc elteltével ébredtünk és ekkor egy négygólos futással vettük vissza a vezetést (16-17). A félidő második felében állandósítani tudtuk a 2-3 gólos vezetésünket és nagyot harcolva végül sikerült megnyernünk a számunkra nagyon fontos találkozót (25-27).

Csatáné Balogh Beatrix:- Nehéz mérkőzésre készültünk, de a lányok nagy akarással és harcosan játszottak. Voltak hullámvölgyek a játékunkban, de sikerült ezeken gyorsan átlépnünk és jó csapatunkéval megnyernünk a mérkőzést.