A 19. fordulóban a középmezőnyhöz tartozó Vády Mosonszolnok volt Nb II-es csapatunk ellenfele. A lányok az első félidő közepétől magasabb fordulatszámra kapcsoltak és magabiztosan nyerték meg sorozatban harmadik mérkőzésüket.

Egerszegi KK- Vády Mosonszolnok 22-14 (11-5)

Női NB II Észak Nyugati csoport

Zalaegerszeg, Kölcsey F. Gimnázium tornaterme, 100 néző,  Jv: Baranyi, Csalló,

Kiállítás: 2/2; Hétméteres: 3/1 ill. 4/2

Egerszegi KK: Tállai (Mikolics) - Jáger, Hári 1, Balogh 1, Csata 6/1, Bogár, Béres 5, csere: Pem 1, Gotthárd 5, Blaskovics, Major 2, Budavári 1, edző: Csatáné Balogh Beatrix

Vády Mosonszolnok: Kovács (Bankó)- Veisz 2, Liszkai 7, Csiszár, Steiner 1, Drobnitsch, Vadász 1, csere: Papp 1, Gutecz, Hajtó, Turi, Kovács 2/2, Molnár. Edző: Remete Róbert

A találkozó elején mindkét csapat idegesen kezdett. Ez a támadójátékukra nyomta rá igazán a bélyegét. A vendégek voltak valamivel pontosabbak és a 11. percben 1-3-ra vezettek. A remekül védő Tállai Emese adott lendületet csapatunknak. A 21. percben Csata Panna góljaival fordítottunk és a félidő második felében remek védekezéssel és pontos támadásokkal állva hagytuk ellenfelünket (11-5).

A nagyszünet után sem vesztett ritmusából a csapat. A vendégek mindent megpróbáltak, de nem tudtak 5-6 gólnál közelebb férkőzni hozzánk. A kapuban továbbra is remekelt Tállai és az ellenfél kulcsjátékosait jó védekezéssel kivontuk a játékból. Az í-re a pontot Budavári Csilla büntetőből szerzett gólja tette fel a pontot! A lányok minden tekintetben ellenfelünk fölé nőttek és megérdemelten nyertünk újabb, a bennmaradáshoz fontos találkozót.

Csatáné Balogh Beatrix:-  Nagyon örülök a sikernek, igazi csapatmunka volt. Az elején nem koncentráltunk megfelelően, de Tállai Emese remek védéseinek köszönhetően nem engedtük elszaladni ellenfelünket. A félidő felénél, ahogy átvettük a vezetést a játék képe is megváltozott és innentől kezdve elhitték a lányok, hogy nyerhetünk.