Az NB II Dél –nyugati csoportjának 18. fordulójában Pécsre utazott foghíjas csapatunk.

PEAC- Egerszegi KK 37-18 (19-8)
Pécs, Egyetemi csarnok, Jv: Szabó, Szincsák

Egerszegi KK: Becze- Jáger 1, Gotthárd 4, Balogh 1, Borbély 10, Bíró, Újhelyi 1, Csere: Domján, Gecseg 1. edző: Csatáné Balogh Beatrix

A találkozó gyászszünettel kezdődött, az elmúlt héten elhunyt kapusra, Bödör Szilviára emlékeztek a csapatok. Az 1-es számú mez ki volt helyezve a bordásfalra és a játékosok érezték, hogy Sziló végig ott volt velük.

A hazaiak voltak kezdeményezőbbek az első percekben, de a 12. percben sikerült egyenlítenünk (6-6). Hazai időkérést követően egyre hatékonyabban támadott a PEAC, míg nekünk kimaradtak a helyzeteink. A félidő utolsó tíz percében mindössze egy gólt sikerült szereznünk, míg a házigazdáknak tízet. A fordulás után rengeteg gyorsindulás gólt kaptunk, és ahogy fáradtak a lányok úgy nőtt a távolság a csapatok között. Sokat hibáztunk védekezésben és támadásban pedig rossz megoldásokat választottunk és így alakulhatott ki a nagy különbség.

Fotó: peac facebook oldala