Csapatunk Celldömölkön folytatta bajnoki szereplését az ötödik fordulóban. Közvetlen riválisunk ellen, remek támadójátékkal újabb fontos idegenbeli győzelmet szereztek a lányok. A találkozón először lépett pályára a frissen igazolt szélső,  Szabó Eszter.

Celldömölki VSE- Vulkán Fürdő- Egerszegi KK 27-34 (12-18)
Celldömölk, 50 néző, Jv: Ritter, Sörös

Egerszegi KK: Tállai- Szabó 5, Csata 5, Balogh 3, Marton 1, Borbély 10, Szalay 4, csere: Becze – Pem 5, Csatáné-, Major, Újhelyi-, Gotthárd 1, Bogár-. Edző: Csatáné Balogh Beatrix

Remekül kezdtük a mérkőzést, ami gólokban és jó védekezésben mutatkozott meg. A hazaiak csak a 4. percben találtak először a kapunkba, míg mi már négynél jártunk. Csata és Szabó góljaival a 13. percben már hét góllal vezettünk (2-9). Tállai parádésan védett és a csapat jól védekezett. Ennek köszönhetően a 15. percben mindössze három gólt engedtünk csak a házigazdáknak (3-12). A félidő hajrájában némileg összeszedte magát a Celldömölk, de a különbség így is nagy maradt a csapatok között (12-18).

A második félidő elején hullámvölgybe kerültünk, amit a hazaiak kihasználva három gólra zárkóztak (17-20). Rendeztük a sorainkat és gyorsan visszaállítottuk a félidei különbséget (20-26).  Borbélyt nem tudták tartani a hazaiak és sorra szerezte a gólokat. A találkozó hajrája is csapatunké volt és összességében magabiztos győzelmet szereztünk.

Csatáné Balogh Beatrix:- Az elmúlt szezonban oda-vissza legyőztük ellenfelünket, de idén kicsit tartottunk a mérkőzéstől, mert szereztek már meglepetés győzelmet. A lányok koncentráltan és nagy odaadással játszottak. Támadásban és védekezésben is összeszedettek voltunk és ez sikert eredményezett. a kapuban ismét fantasztikus teljesítményt nyújtott Tállai Emese.