Hosszú szünet után folytatódott az NB II-es kézilabda bajnokság. Csapatunk az NB I/B-t megjárt VKL SE Győr csapatát fogadta.

Egerszegi KK-VKL SE Győr 26-33 (13-22)

NB II -es női kézilabda-mérkőzés. Észak-nyugati csoport

Zalaegerszeg, Kölcsey F. Gimnázium, 80 néző

Jv: Antal Ákos, Antalné Renner Irén

EKK: Mikolics - Balogh V. 1, Béres 5, Gotthárd 8, Hári 1, Jáger 6. Pem 1, Csata 1, Csere: Tállai (kapus), Major, Marton 1, Bogár 2, Blaskovics, Budavári.  Edző: Csatáné Balogh Beatrix.

VKL SE Győr: Nagy- Németh P. 6, Vas 3, Kellermann 4, Balogh-, Pár-, Németh V. 10, Varga 1, Horváth-, Szabó 7, Kárpáti 2, Véber, Kondor. edző: Csomor Tibor

Az első félidő 8. percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ekkor a gyorsabban és pontosabban játszó vendégek fokozatosan elhúztak és a nagyszünetig tetemes előnyre tettek szert (13-22). Főleg gyorsindulásokból szerezték góljaikat a győriek.

A második félidőben harcosan játszottak a lányok és jobban is védekeztek, mint az első félidőben. A győriek játéka visszaesett, míg csapatunk bátran és pontosabban játszott. Bár a vereséget nem tudtuk elkerülni, de a második félidei játékunkra alapozhatunk a folytatásban. Remek játékkal sikerült kettő góllal megnyernünk a félidőt.

Csatáné Balogh Beatrix: - Ellenfelünk több olyan játékossal rendelkezik, akik rutinjukkal és gyorsaságukkal meghatározzák a játékukat. Védekezésben és támadásban is fölénk nőttek az első félidőben. A második félidőre mi is fel tudtuk venni a ritmust és harcos játékkal, kettő góllal meg is nyertük a játékot. Ez mindenképpen erőt kell, hogy adjon a jövőben a lányoknak.

Csapatunk február 24-én vasárnap a Mosonmagyaróvár ellen folytatja a szereplést.