A 14. fordulóban a középcsapatnak számító Marcali vendégei voltunk.

Marcali VSZSE- Egerszegi KK 32-20 (18-13)

Marcali, Zárt kapuk mögött, Jv: Bíró, Koronczai

EKK: Becze-Pem, Gotthárd 4, Balogh V. 2, Borbély 7, Jáger 2, Major 1, csere: Domján, Murányi, Góth 1, Marton 3, Bíró. edző: Csatáné Balogh Beatrix

Nehéz mérkőzés várt csapatunkra a Marcali ellen. A találkozót nagyon jól kezdte a házigazda, nagy tempót diktálva játszottak. Próbálták felvenni a ritmusukat, de ez nehezen ment. A félidő közepére összeállt a védekezésünk és támadásokban is jó megoldásokat választottak a lányok és hét gólról háromra csökkentettük a hátrányunkat. A félidő végén ismét a házigazda volt pontosabb és ez ötgólos különbséget eredményezett (18-13).

A második félidő elején beragadtunk és gyorsan 9 gólra nőtt a különbség. A folytatásban még egy keveset rátettek a hazaiak és végül 12 gólos különbséggel megnyerték a mérkőzést.

Csatáné Balogh Beatrix: - Egy nagyon jó napot kifogó, lendületes Marcalival találkoztunk. Annak ellenére, hogy 12 góllal kikaptunk, számomra voltak pozitív momentumai a mérkőzésnek. Bízom benne, hogy ebből még többet láthatunk a következő meccseken is.